Atrakcje

ŁAZY

Pełne atrakcji

Plaża

Plaża w Łazach jest piaszczysta, szeroka, a czysta woda morska zachęca do kąpieli tak morskich jak i słonecznych. Przy plaży malownicze wydmy z lasem sosnowym. W Łazach panuje mikroklimat polecany w leczeniu dróg oddechowych.

Jezioro Jamno

Jezioro Jamno to dawna zatoka morska oddzielona dziś od morza mierzeją. Jezioro połączone jest z morzem Kanałem Jamneńskim. Przy jeziorze znajdują się przystanie i wypożyczalnie sprzętu pływającego. Jamno jest idealnym miejscem dla amatorów sportów wodnych oraz wędkowania – bogate jest w szczupaki, leszcze, płocie, sandacze, okonie i węgorze.

Jezioro Bukowo

Jezioro Bukowo położone na wschód od Łazów jest również dawną zatoką morską odciętą od Bałtyku przez Mierzeję Bukowską. Połączone jest z morzem Kanałem Szczyckim. Bukowo jest rajem dla wędkarzy – występuje w nim ok. 20 gatunków ryb – oraz dla amatorów sportów wodnych.

Szlaki turystyczne

Przez Gminę Mielno i oczywiście przez Łazy biegnie fragment międzynarodowego szlaku z początkiem we Francji. Jest to szlak nadmorski oznaczony kolorem czerwonym a jego długość to około 39 km. Trasa zaczyna się w Pleśnej i biegnie przez latarnię Gąski, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście, Łazy i Dąbki. Poza tym Łazy znajdują się wśród kilkunastu polskich miejscowości położonych na trasie Nadmorskiego Szlaku Rowerowego będącego częścią projektu EuroVelo10.

Aquapark w ośrodku Holiday

Aquapark w ośrodku Holiday Camping Resort to komfortowy kompleks basenowy z wieloma wodnymi atrakcjami. Jest to doskonałe miejsce na aktywne i rodzinne spędzenie wolnego czasu. 

Zapytaj o dostępność domku